26.10.2018
AKTUALIZACE KATALOGU + NABÍDKA PŘEBYTKŮ

- navštivte nás také na Facebooku

Vítám Vás na stránkách věnovaných čeledi Gesneriaceae, zejména africkým fialkám a tořivkám (streptocarpus). Pěstování afrických fialek se věnuji od roku 2001, kdy jsem začínala s několika obyčejnými druhy z obchodu. Postupem času jsem tento koníček rozšiřovala o další nové odrůdové druhy, až to přešlo ve velkou sběratelskou vášeň. Nové druhy získávám především výměnou nebo nákupem ze zahraničí, hlavně ruská a ukrajinská šlechtění.

Tyto stránky jsou doplněny o vlastní fotografie a mnohaleté zkušenosti. Většina fialek a jejich příbuzných nejsou náročné na pěstování, takže nebudou dělat problémy ani úplnému začátečníkovi. Při správných podmínkách kvetou bohatě skoro po celý rok.

Africká fialka neboli Saintpaulia z čeledi podpěťovitých (Gesneriaceae) patří v současné době mezi nejoblíbenější pokojové rostliny, zejména pro svoji nenáročnost. V této čeledi můžeme najít také episcie, streptocarpusy, achimenesy, kohlerie, gloxinie a mnoho dalších. Afrických fialek je vyšlechtěno něco přes 10 000 odrůd, nové stále přibývají. Můžeme je shlédnout v nejrůznějších barevných variantách, ať už květem nebo listem. Jednobarevné, dvoubarevné, třepenité, fantasy, jednoduché, s poloplnými nebo plnými květy, pestrolisté, mini, převislé ...

Největší část mé sbírky tvoří africké fialky, od roku 2008 začínám i s pěstováním jejich příbuzných - Streptocarpus (tořivka, krutiplod), Gloxinia (Sinningia speciosa) a Achimenes (Honzík). Od roku 2011 pěstuji kohlerie a episcie.

Pokud máte o nějakou odrůdu zájem, kontaktujte mě na mail, případně se můžeme domluvit na výměně. Ráda Vám odpovím na jakékoliv dotazy.

... a na závěr ... veliké PODĚKOVÁNÍ všem, kteří mi pomohli tuto sbírku rozšířit ...

 

Arganový oleje a kosmetika přímo z MAROKA ... Argan oil and cosmetics from MAROCCO

Seznam
Google